Szansa na wyleczenie jaskry u 18-latki

witam mam na imie justyna mam 18 lat i od 2 lat lecze sie na jaskre na poczatku bralam lek azopt ale niedawno okulista zmnienil mi ten lek na monoprost moja wada wzroku to 2,0 i 2,5 czy przez jaskre z zamknietym katem przesaczenia moge stracic wzrok i czy te leki w kroplach zachamuja postepowanie choroby da sie ta chorobe wyleczyc farmakologicznie moj okulista mowi ze moje cisnienie w oku jest po za norme czego mam sie spodziewac ze strony tej choroby czy z ta choroba moge nosic soczewki

Aleksander Ropielewski

Jest możliwe skuteczne leczenie farmakologiczne jaskry z zamkniętym kątem przesączania. Nie wolno stosować soczewek kontaktowych. Rokowanie zależy od poszczególnych przypadków i bez dodatkowych informacji nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi