Szansa na zajście w ciążę podczas stosunku przerywanego w dni płodne z prezerwatywą

Witam! Wraz z chłopakiem kochaliśmy się w dni płodne. Oczywiście stosując stosunek przerywany oraz prezerwatywy. Jaka jest szansa na zajście w ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik będzie wiarygodny po około 14 dniach od stosunku.