Szansa na zregenerowanie się łąkotki

Witam. Mam pytanie dotyczące opisu MR mojego lewego kolana: "Uszkodzenie łąkotki bocznej - W trzonie i rogu tylnym poziome pęknięcie dochodzące do wolnego brzegu. W dole podkolanowym śladowa torbiel Bakera" Dowiedziałem się że jest szansa samoistnego zregenerowania się łąkotki po pewnym czasie, w przeciwnym wypadku czekać mnie będzie artroskopia kolana i wycięcie uszkodzonego miejsca. Jaka jest szansa że łąkotka sama się zregeneruje i ew. w jaki sposób jej w tym pomóc? Z góry dziękuje.

Witam,
Szansa na zregenerowanie sie łąkotki jest znikoma. Przykro to przyznać ale najprawdopodobniej będzie musial sie Pan poddać artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu