Szanse na bezpieczne odstawienie amfetaminy

Dzień Dobry chciałem się zapytać czy istnieje szansa na bezpieczne odstawienie amfetaminy którą dosyć długo przyjmowałem. Wiem że to jest ciężki temat ale proszę o wyrozumiałość i rzetelną odpowiedź, czuję że jestem w stanie je odstawić tylko prosił bym o drobne informację jakie witaminy lub suplementy pomogą mi w te gorsze dni. Z góry dziękuję

Witam,

odstawiając amfetaminę, proszę spodziewać się 3 etapów wychodzenia z nałogu. Pierwszy, trwający do kilku dni będzie charakteryzował się skłonnością do agresji, drażliwością, często przesadną w stosunku do sytuacji, uczuciem przygnębienia, zmęczenia/apatii, poczuciem wewnętrznego niepokoju i bezsennością, lub właśnie sennością - sen trwający do 48 godzin, bólami głowy, obniżeniem napięcia mięśniowego, wzmożonym łaknieniem, mogą pojawić się myśli samobójcze, psychotyczne reakcje. Drugi etap, trwający do 10 tygodni, to moment, w którym nastąpi poprawienie nastroju, sen wróci do normy, przy jednoczesnym odczuwaniu znudzenia, nic nie będzie Pana cieszyło, może Pan odczuwać wzmożony lęk. Jest to moment, gdy może pojawić się silniejsza potrzeba powrotu do narkotyku, więc warto wtedy szczególnie uważać. Gdy już uda się Panu ten ciężki moment przetrwać, zacznie się czas, gdy Pana samopoczucie wróci do normalności. Oczywiście co jakiś czas będzie wracała pokusa sięgnięcia po narkotyk.

Ponieważ objawy odstawienia są związane z psychiką, a fizyczne efekty są znikome i kwalifikuje się do nich właśnie senność, dlatego nie ma suplementów mogących być pomocne przy leczeniu objawów odstawienia. Zachęcam Pana natomiast do skorzystania z poradni dla osób uzależnionych, przyłączeniu się do grup wsparcia, które mogą pomóc w wytrwaniu w wychodzeniu z nałogu, utrzymaniu motywacji.

Proszę pamiętać, że pokusy będą wracały, by zwiększyć swoje szanse na ich odparcie, warto zmienić zwyczaje, unikać miejsc/ludzi/sytuacji, które były związane z zażywaniem amfetaminy. Nieocenione będzie wsparcie zaufanej osoby, do której będzie Pan mógł się zwrócić w kryzysowym momencie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jak najbardziej możliwe, najważniejsze byś chciał, musisz tylko skoncentrować się na czymś pozytywnym,zmienić otoczenie, odciąć się na jakiś czas. Sport, omega3 z zawartością EPA i DHA nie mniejsza niż 250mlg. A jeżeli nie masz ochoty do sportu to mogę ofiarować nagranie terapeutyczne, które doda Ci motywacji etc.

Powodzenia

Franciszek Bartkiewicz