Szanse na ciążę po operacji endometriozy i operacji torbieli jajnika

Witam, mam 35 lat, z mężem staramy się o dziecko od 4 lat. Kilka m-cy temu zmieniłam lekarza, który bardzo szybko zdiagnozowano u mnie endometriozę. Przeszłam operację laparoskopową usunięcia zmian i torbieli jajnika. Później 3 m-na kuracja Visanne. Po obserwacji cykli wygląda na to, że operowany jajnik "śpi", natomiast drugi pracuje normalnie. Pojawił się ładnie rosnący pęcherzyk, ale nie pękł. W następnym cyklu mam dostać zastrzyk Pregnyl. Jakie są szanse, że pęknie i co dalej jeśli nie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej istnieją duże szanse, że pęcherzyk pęknie w kolejnym cyklu po Pregnylu i uda się Pani zajść w ciążę. Póki co proszę jednak cierpliwie poczekać na kolejny cykl.