Szanse na ciążę po pettingu i ryzyko przeniesienia plemników na palcach

3 dni temu uprawiałam petting z moim chłopakiem. Ocieraliśmy się o siebie przez krótki czas (ok 1 min), a potem on (po pieszczeniu siebie ręką) wsadził palce w moją pochwę. Jednak było to na długo przed orgazmem i nie widziałam żadnych płynów. Potem spuścił się na moje plecy i martwię się, że coś z tego mogło spłynąć w moje okolice intymne. Tylko zaznaczam, że od razu poszłam pod prysznic. Czy istnieją realne szanse na ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podobne pytanie nie pozostaje mi odpowiedziec inaczej jak - szansa na zajście w ciąże istnieje. Oczywiście nie jest ona taka jak po odbyciu niezabezpieczonego stosunku ale jednak jest. Szczególnie ryzykowny jest petting po uprzednim dotykaniu penisa. W tzw. preejakulacie czyli śluzie wydobywającym się z prącia przy jego stymulacji może znajdować się pewna liczba zdolnych do zapłodnienia plemników. Ich przeniesienie zatem na palcach wprost do pochwy wiąże się z ryzykiem. Wytrysk w okolicach pleców jest obarczony mniejszym ryzykiem.