Szanse na ciążę po porodzie

moje dziecko ma miesic i 15 dni ... wczoraj uprawialismy seks z mezem i doszlo do wytrysku kiedy byla jeszcze penetracja ... jakie sa szanse na niechciana ciaze?kiedy tak naprawde mozna zajsc w ciaze po porodzie? moj lekarz powiedzial ze do trzeciego miesiaca po porodzie zajsc w ciaze nie powinnam .... jak to jest? prosze o wmiare szybka odpowiedz... z gory dziekuje

Witam,
zwykle przez 6 tygodni po porodzie trwa połóg czyli powrót organizmu do stanu sprzed ciąży. W tym czasie teoretycznie nie ma jeszcze owulacji i kolejna ciąża jest niemożliwa.
Jednak nie da sie przewidzieć kiedy i czy już Pani przeszła pierwszą owulację, więc ciąży wykluczyć nie mogę (jeżeli stosunek był w dni płodne i była owulacja)
Jednocześnie karmienie piersią teoretycznie zabezpiecza przed owulacją poprzez wysoki poziom prolaktyny w organizmie, ale też jest to czysto teoretyczne
Proszę wykonać test ciążowy