Szanse na ciążę pomimo negatywnego testu ciążowego

miesiaczke skonczylam 15,04,2014 do stosunku bez zabezpieczenia doszlo 16,04,2014 a 17 zaczelo mi sie jajeczkowanie.Po 8 dniach od wspolzycia zrobilam test ciazowy lecz wyszedl negtywny,czy jest prawdopoone ze w czasie od 17 do 22 zostalam zaplodniona lecz na tescie jeszcze nic nie wyjdzie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, test ciążowy wykonywany z moczu da wiarygodny wynik dopiero w okolicach daty spodziewanej miesiączki. W obecnej sytuacji wynik testu może być negatywny pomimo faktu ciąży.