Szanse na naturalne zajście w ciąży po operacji ropnia jajnika lewego i obustronnego ropnia jajowodów

trzy lata temu miałam operacje bo rozpoznano u mnie ropień jajnika lewego i obustronny ropień jajowodów i podczas operacji usunięto mi to wszystko i od tej pory jestem pod opieka ginekologa który twierdzi że mogę mieć jeszcze dzieci i tu się pojawia moje pytanie czy napewno możemy jeszcze dzieci i jakie sa szanse na zajście w ciąże może przez in vitro?proszę o odp.z góry dziękujemy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podane przez Panią informacje nie pozwalają jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. Nie napisała Pani bowiem jaki był szczegółowo zakres zabiegu. Jeśli bowiem udało się usunąć ropnie bez naruszenia/usunięcia jajowodów to tak jak mówi Pani ginekolog, jak najbardziej istnieje szansa na ciążę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę pamiętać, że zawsze może Pani skonsultować się z innym ginekologiem.