Szanse na pracę z niedosłuchem

Dzień Dobry. Dariusz z Sieradza z tej strony. Mam 36 lat, II gr. z powodu niedosłuchu. Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. Ostatnio podejmowałem prace w zakładach objętych statusem Zakładu Pracy Chronionej. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej takich zakładów i postanowiłem szukać w tych bez statusu Chronionego. Obecnie poszukuję pracy, i chciałbym się dowiedzieć czy mogę mieć szansę pracować w "normalnych" zakładach, bez statusu Chronionego? Słyszałem że pracodawca zatrudniają

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
To zależy od stanowiska pracy oraz pracodawcy. Warto również skontaktować się z urzędem pracy, czy w Pana rejonie są dostępne oferty dla osób z niepełnosprawnością.

 Lek. Bartosz MaĹek

Jeśli stanowisko pracy będzie przystosowane do Pana niepełnosprawności, to ma Pan szansę. Życzę szczęścia.