Szanse na wybudzenie się ze śpiączki farmakologicznej

Witam moja mama miala wypadek samochodowy od razu helikopter ja przewiozl doszpitala wprowadzili ja w spioczke farmakologiczno stwierdzili malego krwiaka ktory sie wchlonie i obrzek mozgu i jeszcze zlamana miednice i,cos z sledziono ale to mniej wazne jest juz w spioczce 7dzien lekaze mowia ze jest szansa ale bylo bardzo zle i moje pytanie brzmi ile bedzie,jeszcze w spioczce i czybedzie normalnie funkcjonowala prosze mnie pocieszyc.

Śpiączka farmakologiczna jest śpiączką, w którą pacjenta wprowadza się za pomocą leków, co ma na celu obniżenie metabolizmu mózgu a tym samym zmniejszenie uszkodzenia mózgu. Jest to stan wywołany " sztucznie ", po jakimś czasie odstawia się leki, które śpiączkę powodują i pacjent jest wybudzany.
Jaki będzie stan mamy trudno w tej chwili przewidzieć. Wszystko zależy od miejsca i stopnia uszkodzenia mózgu oraz procesu rehabilitacji.

Witam!
Proszę poczekać jeszcze tydzień. Natomiast po trzech tygodniach, jeżeli się nie poprawi może to świadczyć o trwałym uszkodzeniu. Przykro mi.
Pozdrawiam mimo wszystko.