Szanse na wyleczenie astmy oskrzelowej

Witam,mam 33 lata.Miałam częste infekcje dróg oddechowych,które kończyły się antybiotykami.W ciągu 4 miesięcy miałam trzy antybiotyki.Niestety kaszel został.Zostałam skierowanie do alergologa.Miałam robioną spirometrię,która wychodziła nie tak źle.Brałam salmex 250.Teraz mam 100.Osłuchowo są jakieś szmery,spirometria dobra,mierzę picfometrem oddech.Wychodzi mi 250,300,340.Nie tak źle.Jednak stwierdzono u mnie astmę oskrzelową.Czy mam szansę na wyleczenie? Czy to na pewno astma?

Astma jest chorobą przewlekłą i leczenie polega na kontrolowaniu objawów. Z wiekiem nasilenie astmy zmniejsza się, ale to dotyczy dzieci,a w pani wieku może dojść do rozwoju POCHP i do tzw zespołu nakładania. Jak to jest u pani, to musi pani się pytać swojego lekarza pulmonologa.