Szanse na wyleczenie z emetofobii

Witam. Czy jest możliwość wyleczenia się całkowicie z emetofobii? Od półtora roku leczę się na nerwicę lekową. Przyjmuje paroxinor. Chodzę na terapię. Mój brat wymiotuje wypił trzy piwa ale ja boję się że to może być grypa jelitowa. Jak uniknąć zarażenia się grypą jelitowa? Jak zwymiotowal dostałam ataku paniki i strasznie się boję że też będę wymiotować. Pozdrawiam

Emetofobię można wyleczyć tak, jak każdy inny rodzaj zaburzeń związanych z lękiem czy fobii. Zachęcam do dalszego aktywnego uczestniczenia w psychoterapii, a także wnoszenia opisanych obaw na sesje. Przepracowanie emocjonalnych i osobowościowych przyczyn lęku pozwoli także na poradzenie sobie z fobią.

Oczywiscie, że można całkowicie pozbyć się tego problemu - zależy to jedynie od Pani zaangażowania w proces terapeutyczny. Pozdrawiam.