Szanse na wyleczenie zeza ukrytego, który pojawił się rok temu

Witam. Dostałam zeza ukrytego jakiś rok temu, jestem krótkowidzem i mam astygmatyzm - obie wady od 2 lat oraz męty ciała szklistego (widzę ruszające się czarne ślady, gdy patrzę w jakieś białe pole). Ale głównie chodzi mi o zeza. Skoro pojawił się w wieku 17 lat, czy są większe szanse na "unicestwienie" tej wady? Jak leczy się takiego zeza i czy istnieje cień prawdopodobieństwa, że oczy same powrócą do dawnego stanu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

witam. Jest istotne jaki rodzaj zeza wykryto.Przypuszczam ze chodzi o zeza rozbieżnego. w tym przypadku należy nosić właściwe okulary,minusy z cyl. oraz zaleca się ćwieczenia konwergencji czyli robienie zeza zbieżnego. może to ustąpić,jeśli będzie się ćwiczyć mięśnie oczne.