Szanse na zajście w ciążę przy PCOS i cukrzycy

Witam mam 24 lata. Zdiagnozowano u mnie Zespól Policystycznych Jajników oraz problemy cukrzycowe. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne oraz leki cukrzycowe. Badałam sobie hormony i wszystkie są w normie. Chcielibyśmy zacząć z moim partnerem starać się o dziecko ale czy przy PCOS i problemach cukrzycowych mamy na to duże szanse? Czy mogą wystąpić komplikację? I czy mogę bezpiecznie dla siebie i dziecka donosić ciążę? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku występowania PCOS zajście w ciążę może być utrudnione. W przypadku cukrzycy należy przed staraniem o ciążę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty diabetologa. Warto również skorzystać z konsultacji ginekologicznej.