Szanse na zajście w ciążę w wieku 45 lat

Mam 45 lat. Jestem w związku z partnerem o 12 lat młodszym. Bardzo byśmy chcieli mieć wspólne dziecko. Wiem, że mój wiek może być dużą przeszkodą. Proszę o informację jak powinnam się do tego zabrać, żeby szczęśliwie zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko. Jeśli to możliwe to proszę o polecenie dobrej poradni czy lekarza na moim terenie. Mieszkam w Chorzowie.

Witam serdecznie! Decyzja o powiększeniu rodziny należy do Państwa i nikt nie powinien jej oceniać. Jeżeli zależy Pani na dziecku, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie pełnego panelu badań, który pozwoli nie tylko ocenić stan Pani zdrowia, ale przede wszystkim możliwość zajścia w ciążę i jej donoszenie. W obecnej sytuacji powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa, który zleci badania laboratoryjne (morfologia, mocz, ALT, AST, glukoza, kreatynina, TSH, pełen profil hormonalny i wiele innych) i obrazowe (USG narządów miednicy mniejszej). W zależności od wyników badań być może konieczne będzie przeprowadzenie dokładniejszych badań. Jak wcześniej wspomniałam, absolutną podstawą jest wykonanie profilu hormonalnego, który oceni wydolność jajnikową, czyli zdolność do wydzielania komórek jajowych zdolnych do zapłodnienia. Niestety nasz serwis nie podaje adresów klinik i gabinetów, w których mogą Państwo podjąć leczenie. Pozdrawiam