Szanse na zmianę mężczyzny w drugim związku

witam,czy partner ktory sie znecal psychicznie [alkoholik trzezwy] nie chodzil na terapie,w nastepnym zwiaku bedzie inny,czy bedzie szanowal kobiete? stosowal ze mna takie znecanie jak-trzymanie w potrzasku,nasmiewanie.przedrzeznianie,obwinianie,okazywanie wrogosci,ponizanie,wmawianie mi choroby,ozieblosc w lozku,odpychanie,nie w tym czasie psy karmilam,co on chcial.nerwy,kochal nasze dziecko a mnie nie nawidzil,czy taki czlowiek sie zmieni.mialam leki przy nim,ale tez I byl slodki,nadskakiwal,

Witaj,
To nie jest dobrze postawione pytanie,gdyż reagujemy na wydarzenia życiowe pod wpływem silnych wewnętrznych "programów"i tzw.dobrostan jest wtedy,gdy to,co nas spotyka,sprzyja naszym potrzebom.Gdy nie,uruchamiamy znane sposoby walki i obrony/w przypadku tego pana są ,jak czytam dośc brutalne i bezwzględne/.Kolejne związki mają tę przewagę,że zaczynają się od etapu idealizacji partnera i dopiero po pewnym czasie ,gdy powstają ,jak to w zyciu-przeszkody na drodze,zaczyna działać TEN SAM mechanizm,co zawsze.Najwłaściwiej więc w podobnych przypadkach działa wspólna psychoterapia pary,bowiem jest w niej szansa podtrzymywania tych dobrych zachowań poprzez rozpoznanie sytuacji,w których są możliwe/i eliminację brutalności poprzez minimalizowanie zachowań prowokujących ją/.Można też równolegle "wyćwiczyć"nowe formy sygnalizowania partnerowi,że jest się niezadowolonym-To trening tzw.asertywności,czyli kultury w kontaktach.
Ale zaznaczam:samo się nic nie zmieni,związek musi każdą ze stron zobowiązać do pracy nad jego trwaniem.Zachęcam na taką strategię powstrzymania rozpadu związku.
Pozdrawiam i zapraszam.

Dzień dobry,

sam fakt związku nie zmienia człowieka z dnia na dzień zwłaszcza, jeżeli sam nie deklaruje chęci zmiany z jakiegoś powodu (np. dla utrzymania związku). Jeśli nie chce pomocy a jego zachowanie szkodzi zdrowiu i życiu innych osób, wówczas musi Pani rozważyć na ile jest Pani skłonna zaryzykować ten związek. Inaczej rzecz ujmując: jeżeli obecnie partner stosuje przemoc (fizyczną i/lub psychiczną), to jeśli sam nie deklaruje, że chce to zmienić, to związek go nie zmieni.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak