Szanse na zniwelowanie skrzywienia kręgosłupa przy kifozie młodzieńczej

Witam mam ch scheuermann i przy garbione plecy mam 18 lat ćwiczę codziennie i pływam trzy razy w tyg i moje pytanie do was czy w tym wieku da się jeszcze wyprostować tego garba?? Dodam iż już nie rośnę

Witam serdecznie
Bardzo dobrze, że prowadzisz aktywny tryb życia , na pewno to nie zaszkodzi, a pozytywnie wpłynie na Twoje powstałe zmiany, niestety nie jest to możliwe aby zredukować je całkowicie. Jednak zawsze większe prawdopodobieństwo istnieje gdy coś robimy w tym kierunku, niż poddajemy się .