Szanse na związek na odległość

Nie wiem co robic. Chodzi o ta wielka miłość. Jestem za granica w celu zarobku, on za to jest w Polsce. Jedno i drugie nie chce ustapić. Uczucie jest to widać ale czy warto dalej tak zyć czy dac sobie spokoj? Zalezy mi na nim, ale w Polsce nie ma perspektyw. Mysle gdyby mu zalezało to by przyjechał do mnie, bo miłość polega czasem tez i na poswieceniu ? Proszę doradźcie, podpowiedzcie cos.

Związek może kwitnąć, kiedy wyrównuje się to, co robią dla nas partnerzy. To jest dla ludzi naturalne, że mają potrzebę odwzajemniania. Jeśli ktoś cały czas dostaje (bierze), a nie daje nic w zamian, w związku zaczyna się źle dziać. Zwykle osoba, która dostała zbyt dużo odchodzi, bo nie jest w stanie tego wyrównać. Pozostawienie swojego kraju jest dużym poświęceniem, nawet jeśli nie ma perspektyw w tym kraju. Proszę pomyśleć, czy będzie Pani w stanie to wyrównać? Poza tym, kiedy w związku jest miłość, daje to szansę na wielkie perspektywy w kraju "bez perspektyw". Gdyby chodziło o prawdziwą miłość, nikt od nikogo nie oczekiwał by "porzucenia". Wręcz przeciwnie, każdy z partnerów pragnął by dla drugiej osoby utrzymania tego, co dla niego ważne.

Witam.
Bycie razem to nie poświęcenie lecz wybór.
Może warto przedstawić partnerowi swoje przemyślenia i opisać plany na przyszłość. Czy chce Pani pozostać za granicą? Jeśli tak to proszę postawić sprawę jasno. Miłość na odległość często umiera śmiercią naturalną.