Szanse na zwiększenie wzrostu przy rozpoznaniu R62.89

Jestem chłopakiem, mam 18 lat i tylko 153 cm wzrostu przy 44 kg wagi. U mnie rozpoznano R62.89 Brak oczekiwanego prawidłowego rozwoju fizycznego, nie okreslony niskoroslosc. W wieku 16 lat mialem robiony wiek kostny. Epikryza: Wiek kostny wynosił 16lat, co swiadczy o prawie calkowicie zakonczonym procesie wzrastania. Czy jeszcze urosnę, co mogę zrobić, by mieć chociaż pare centymetrow wyzszy wzrost? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę jak najszybciej zgłosić się do endokrynologa, który oceni, czy po podaniu hormonu wzrostu będzie Pan miał szansę na uzyskanie kilku dodatkowych centymetrów. Czy oznaczał Pan GH i IgF1?

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz