Szanse na zwiększenie wzrostu u 17-latka

Witam Mój syn za 4 miesiące będzie miał 17, ma 170 cm wzrostu i chciałby być wyższy, chociaż dlatego, że trenuje koszykówkę. Od ok.6 miesięcy nic nie urósł. Czy i jaka jest szansa, że jeszcze chociaż trochę urośnie? Ja mam 167 cm, a tata ma 182. Syn prawidłowo się odżywia, uprawia sport i śpi od 8 do 9h. Nie pamiętam, aby miał już tzw.skok wzrostowy, ale na tą chwilę nie rośnie nic. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest to określić na podstawie samego opisu. Można byłoby udać się do lekarza ortopedy aby na podstawie RTG mógł określić czy nastąpiło już zakończenie wzrostu. Sądzę, że Syn może mieć już taki wzrost na podstawie wzrostu rodziców.