Szanse na zwiększenie wzrostu w wieku 20 lat

Dzień dobry. Piszę w sprawie swojego wzrostu. Obecnie mam 20 lat i 175-176 cm wzrostu. Chciałbym mieć ok. 1,80, ale nie wiem czy jest to możliwe. W wieku 14 lat miałem ok. 160 cm wzrostu, a w wieku 16 lat,gdy poszedłem do liceum 173 cm. Czy istnieje jeszcze szansa niewielkiego skoku wzrostu? Właśnie ok. 5 cm?

Aleksander Ropielewski

JEst to mało prawdopodobne i zależy od stopnia zakończenia wzrostu kostnego, ktory astępuje około 21 roku zycia. Ocenia się go na podstawie zdjęcia RTG kości nadgarstka.