Szara plama na twardówce oka u dziecka

Witam serdrcznie. U mojej 5 letniej corki na twardowce lewego oka od strony noska wi dnieje malutka milimetrowa doslownie szara plamka. coreczka ma ja od dwoch lat ( tak mi sie wydaje) I plamka nie zmienia sie. czy jest to cos groznego? Pozdrawiam!

Witam. Jest ważne jaki kolor oczu ma córka i karnację skóry. Jeśli jest niebieskooką blondynką zmiana,może być to znamię barwnikowe/ wymaga obserwacji lub sfotografowania np komórką co 6 m-cy. Jęśli jest ciemnooka i śniada to najp. jest to barwnik,komórki barwnikowe w spojówce,zmiana bezpieczna,rodzaj urody. zmiany barwnikowe rosną wraz z dzieckiem, a szczególnie w okresie pokwitania,czyli jeszcze jest duzo czasu na obserwację. Pozdrawiam