Szara plama w polu widzenia, zawroty, nudności i bóle głowy

Witam, moje objawy to; czarna/ciemno szara plama w polu widzenia jednego oka( lewego) trwa to ok 1 min w ty czasie czesciowo nie widze, pojawiaja sie Błyski, po tym "ataku" czuje dziwny zapach, slabo widze jestem rozbita, mam zawroty glowy, nudnosci, rzadko mam bole glowy. mialam robione eeg, ktore wykrylo manie z prawym placie czolowo-skroniowym, RM dopiero za rok, prosze o rade.

Wskazana jest konsultacja z neurologiem. Objawy mogą wskazywać na kilka chorób, z których najpowszechniejsza to migrena, jednak takie objawy mogą być również formą napadu padaczkowego i kilku innych schorzeń.
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny dolegliwości.