Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szarpanie ciałem podczas snu

Mam 63 lata .Biorę leki na nadciśnienie Co-prenessa,tuliop na cholesterol.Leczę się także na nerwice -od dłuższegoczasu.Ostatnio zaczęlam brać oropram 30 mg dziennie .Chciałabym się zapytać czy oropram może przy zasypianiupowodować takie szrpnięcie ciałem badz nogą.Lek ten biorę 3 m-c.i tak mniej więcej pojawiłt się te objawy.
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy przypominają zespół niespokojnych nóg. Polega na poczuciu niepokoju w nogach a nawet przymusowych ruchów kończynami, a w skarajncyh przypadkach całym ciałem. Lek oropram czyli inaczej citalopram może w niektórych przypadkach ( podobnie jak niektóre inne leki przeciwdepresyjne) powodować objawy zespołu niespokojnych nóg (zwłaszcza jeśli opisywane przez Panią objawy pojawiły się od momentu rozpoczęcia terapii citalopramem). W takich przypadkach zaleca się albo redukcję dawki leku (przyjmowana przez Paną dawka leku jest dość wysoka jeśli ma zastosowanei w terapii jak Pani pisze nerwicy. Jesli redukacja dawki leku nie będzie skuteczna w opanowaniu objawów zespołu niespokojnych nóg- wtedy należy rozważyć zmianę leku na inny.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety