Szczękościsk i ból połowy twarzy po ekstrakcji zęba

Pani doktor po wyrwaniu zęba mądrości miałem suchodół przez 2 tygodnie miałem wymianę opatrunków w ranie po zębie i okropne bóle , wróciłem do pracy gdzie w połowie tygodnia zaczołem odczuwać szczękościsk co potwierdzilo się jak poszłem do lekarza i znowu jestem na zwolnieniu od 2 tygodni aha antybiotyk dostałem dopiero po zdiagnozowaniu szczękościsku (augumentin) a teraz przyjmuję clindamycin-mip i nadal odczuwam bóle połowy głowy i nie moge normalnie jeść i otworzyć szczęki

Witam. Przy utrudnionym wyrzynaniu czy dłutowaniu zębów ósmych szczękościsk jest dosyć częstym powikłaniem. Po ustąpieniu stanu zapalnego powinien on się stopniowo wycofywać. Może Pan przyspieszyć ten proces ćwicząc otwieranie ust lecz i tak może to potrwać do 3-4 tygodni. Pozdrawiam Krystyna Pikała

W przypadku zatrzymanych dolnych 8, szczękościsk występuje często po zabiegu. W tym przypadku był on następstwem nie samej ekstrakcji ale suchego zębodołu który spowodował stan zapalny okolicznych tkanek. Metodą leczenia jest kuracja antybiotykowa, masaże i czas...

Wydaje mi się, że jeśli ma Pan tak uciążliwe objawy, które nie ustępują należałoby się udać na konsultację do chirurga stomatologicznego lub chirurga szczękowo-twarzowego.
Wszystko co było u Pana wykonywane było jak najbardziej prawidłowe.