Szczelina odbytu a starania o dziecko

Miesiac temu zaczęła mi dokuczać szczelina odbytu. Mieszkam w Anglii. Dostałam maść retrogetic i jakies srodki zmiekcające stolec. Codziennie robie sobie nasiadówki w rumianku. Jest dużo lepiej prawie już wogóle nie czuję już bólu.Jak długo trwa takie leczenie szczeliny? Chciałabym zacząć starać się o dziecko.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie nieoperacyjne szczeliny odbytu może być leczenie wielotygodniowym, nie wykluczającym nawrotu w przyszłości. Retrogetic nie jest lekiem zarejestrowanym w Polsce i nie jestem w stanie określić bezpieczeństwa jego stosowania w ciąży, dlatego dla bezpieczeństwa sugerowałbym, aby zajście w ciążę miało miejsce po zakończeniu leczenia. Oznaką wyleczenia będzie przede wszystkim ustąpienie dolegliwości bólowych i plamień.