Szczelinowe pęknięcie łękotki u 33-latki

witam mam 33 lata kobieta po rezonansie kolana uwidocznione jest szczelinowe pekniecie łękotki,chciałam zapytac jakie sa zalecenia w tej sytuacji i czy te pękniecie bedzie ze tak powiem szło do przodu czy jest szansa ze jakos to sie zrosnie lub zaleje sie chrzastka?czy przy takim peknieciu mozna biegac (kolano boli)dziekuje

Szanowna Pani, sposób leczenia jest uzależniony od korelacji objawów klinicznych z wynikiem przytoczonego badania NMR. Generalnie jednak należy stwierdzić,że uszkodzona łąkotka zazwyczaj kwalifikuje się do artroskopowego leczenia operacyjnego polegającego na jej szyciu lub usunięciu uszkodzonego jej fragmentu - decyduje o tym operujący kolano ortopeda. Sugeruję zatem szczegółowe odcinkowe badanie ortopedyczne . Na jego podstawie oraz na podstawie wyniku NMR konsultujący Panią ortopeda wybierze najlepszy dla Pani sposób leczenia. Pozdrawiam