Szczepienia dzieci a badania morfologii

proszę o informację,czy można szczepić 2 miesięczne dziecko przy takich wynikach badania krwi:morfologia ,analizator 5 diff MCH 31,6 pg(norma 24-30) MCHC 37,3 g/dl(norma31-35) Rozmaz mikroskopowy Limfocyty 80%(norma 45-70) opis:wśród limfocytów poj.komórki o charakterze odczynowym Pozostałe wyniki morfologi są w normie .dziecko 4 tygodnie temu wypisane ze szpitala po zapaleniu płuc i oskrzeli,2 tygodnie temu odstawiony antybiotyk.Przy wypisie ze szpitala limfocyty były na poziomie 75%.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, decydujące będzie w tej sytuacji badanie lekarskie. Wobec dobrego stanu ogólnego ogólnego niemowlaka i braku oznak infekcji (w tym gorączki) nie ma przeciwwskazań do szczepienia. W 2. miesiącu życia nie stosuje się szczepionek żywych, dla których fakt infekcji ma największe znaczenie.