Szczepienia dzieci a zachorowanie na ospę

Witam! Moje dzieci (syn 5l. córka 20 mies.) zostały zaszczepione (szczepienia obowiązkowe przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi+ polio, córka w formie Infanrix IPV Hib) Dokładnie tydzień później u syna pojawiły się pierwsze objawy ospy-domyślam się, że u córki to kwestia czasu. Czy w związku z tym mogą gorzej przechodzić chorobę? Czy szczepionka zadziała prawidłowo i organizmy dzieci wytworzą odporność na te choroby?? Z góry dziękuję.

Witam serdecznie. Wcześniejsze szczepienie nie powinno zmienić, czy też pogorszyć przebiegu choroby jaka ma miejsce obecnie.