Szczepienia dziecka po zapaleniu płuc i oskrzeli

witam.mam 3miesieczne dziecko,ktore jeszcze nie bylo szczepione z powodu choroby.synek przeszedl dwa razy zapalenie pluc i zapalenie oskrzeli.nie bawem wybieramy sie na szcepienia....mamy problem z ich wyborem.nie wiem czy zaszczepic dziecko skojarzonymi czy na nfz.no i czy powinnam zrobic dziecku przed szczepieniami jakies dodatkowe badania,zeby miec pewnosc czy dziecko jest zdrowe.bardzo prosze o rade.dziekuje.

Piotr Pilarski

Żadne badania nie są konieczne. Szczepionki skojarzone pozwalają ograniczyć ilość wkłuć. Poza tym nie ma różnic między tymi szczepieniami.

Pozdrawiam.