Szczepienia ochronne dla 17-latki

Witam Pani Doktor chciałabym się Pani poradzić w podjęciu decyzji w sprawie szczepień ochronnych. Mam córkę w wieku 17 lat. Była leczona homeopatycznie na ostre zapalenie krtani. Miała tak zwany krup. Lekarz homeopata nie wyrażał zgody na szczepienia do 2006r. Córka obecnie jest zdrowa i nie choruje od 7 lat. Jednakże lekarz pediatra oczekuje decyzji z mojej strony czy można szczepić już córkę. Nie mogę tej decyzji podjąć z lek. homeopatą, gdyż on wyjechał. Poproszę o konsultację co dalej zrobić

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wg aktualnej wiedzy każde dziecko powinno być regularnie szczepione wg kalendarza szczepień! Proszę pamiętać, że homeopatia nie jest metodą uznaną przez konwencjonalną medycynę. Nie ma bowiem żadnych dowodów, które potwierdzałyby jej skuteczność!