Szczepienia przeciw wściekliźnie

Obecnie przechodzę szczepienia przeciw wściekliźnie, po możliwej ekspozycji na wirusa. Przeszedem 4 szczepienia, z pięciu na jakie mnie zapisano. W związku z tym mam pytanie: 1. Czy to powinny być 5 szczepień czy 6? Bo o takim po 3 miesiącach nic nie wiadomo mi. 2. Czy takie szczepienie poekspozycyjne, daje na jakiś okres odporność? Jeżeli tak, to na jak długo? (podobno miesiąc po szczepieniu)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szczepienie lecznicze po ekspozycji należy wstrzyknąć w 1., 3., 7., 14. i 28. lub 21. dniu. Czyli jest to 5 dawek. Ochrona utrzymuje się do 5 lat.