Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczepienia u dziecka po porodzie

Waga dziecka 3150. 3 dni po porodzie WBC-8.66, RBC-3.72,HGB-13,2. Mała doatawała Actiferol Start 1X Gdy kończyła 2 miesiące w posiewie moczu wyszła e-coli 10/5, w szpitalu podawano furagin i nystatyne. WBC-9.1, RBC- 3,4, HGB- 9.8. Po 2 dniach powtórzono posiew i mocz ujemny. Lekarz rodzinna nie chce do tej pory zaszczepić małej, mimo, że stan ogólny b.dobry. Waga na koniec 2 m-ca 5200.Usg brzucha ok. Czy zasadne jest ciągłe odwlekanie szczepienia najpierw z pow anemii a teraz bakterii?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Zaleca się odczekanie około 1-2 tygodni ze szczepieniami po antybiotykoterapii. Jeżeli po tym czasie dziecko jest zdrowe, nic się nie dzieje, nie ma przeciwwskazań do szczepienia. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy