Szczepienie 15-miesięcznego synka pomimo infekcji

Witam serdecznie! Moj synek 15 miesieczny nie zostal zaszczepiony jeszcze na szczepinke ktora robi sie w 13-14 mies. Miedzy innymi przeciwko odrze. Nie mial szczepienia ze wzgledu na ciagle infekcje, tydzien temu przeszlismy grype, a na dodatek synek zabkuje z dosc wysaoka goraczka, infekcja mu sie przedluza. Troche sie martwie zracji na przypadki zachorowan na odre. Czy mimo infekcji powinnam go zaszczepic? Z gory dziekuje za odpowiedz

Infekcja z gorączką powyżej 38,5'C jest przeciwwskazaniem do szczepienia, inne przypadki łagodnych infekcji - nie są.
Proszę porozmawiać ze swoim pediatrą/lek. rodzinnym czy można szczepić Pani syna czy należy odczekać.
Nie ma powodów do nadmiernej paniki o zarażenie odrą.