Szczepienie 5 w 1 i 6 w 1

Szczepienie 5w1 i 6w1 Witam,moja córka była szczepiona 2 razy szczepionkami infanrix IPV HIB a za niedługo czeka nas kolejne szczepienie i lekarka wypisała receptę na Infanrix hexa czyli 6 w1. Czy można podać taką szczepionkę?czy poza WZWB które zawiera ta szczepionka jest jakaś różnica?dodam tylko,że po wcześniejszych szczepieniach dziecko nie miało absolutnie żadnych skutków ubocznych i chciałabym przy tym pozostać.Nie wiem czy wykupić tę szczepionkę czy jednak lepiej 5w1 > Ela

Lek. Tomasz Budlewski

domyślam się że lekarz przepisał 6w1 żeby zmniejszyć liczbę wkłuć i nie szczepic oddzielnie na wzw b. 5w1 od 6w1 różni się tylko tym wzwb, oczywiście nie można zagwarantować że obędzie się bez działań nieporządanych, ale 6w1 nie zwieksza ryzyka takich działań. Poza tym jesli Pani woli zawsze mozna zaszczepić 5w1 i oddzielnie wzwb