Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczepienie drugiego dziecka a ciąża

Witam zaczynam wlasnie III trymestr ciazy. W przyszlym tygodniu mam zaplanowane szczepienie mojego 2 letniego dziecka na ospe. Przez przypadek na stronie pediatrycznej przeczytalam to "Jeżeli Twoje dziecko będzie miało po szczepieniu kontakt z pacjentem z wymienionych powyżej grup ryzyka lub z kobietą w ciąży, zgłoś to lekarzowi." Co to oznacza? Co ma wspolnego szczepienie dziecka z ciaza? Czy powinnam przesunac szczepienie na termin po moim porodzie? Z gory dziekuje.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani Przede wszystkim - Zachęcam do przesłania pytania na inny portal : https://portal.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow,sanostol?without_answer=1

Dlaczego? Otóż omawiamy tam z pacjentami takie problemy a ten jest niezmiernie ważny. Przydaje się to innym pacjentom naprawdę.

Odpowiem tam tak jak i teraz: nie radzę wykonywać szczepienia na ospe w tej sytuacji. Można się zarazić od dziecka to żywa szczepionka zawiera szczepy ospy pozmieniane co prawda ale niestety niebezpieczeństwo zakażenia jest silne u pani wtedy.

Specjalista alergologii i pediatrii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy