Szczepienie dwulatka przeciw odrze, śwince i różyczce

Witam, chcę zaszczepić dwuletnie dziecko przeciw odrze, śwince, różyczce. Boję się jednak, czy wtedy nie zarazi się moje młodsze, 4-miesięczne dziecko. Czy takie zagrożenie jest w 100% wykluczone, nawet jeśli u szczepionego dziecka wystąpią objawy chorobowe? Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wystąpi odczyn poszczepienny to nie ma ryzyka przeniesienia infekcji na drugie dziecko. Taka mozliwość występuje jedynie w przypadku infekcji chorobą zakaźną.