Szczepienie dzieci a kontakt z ospą wietrzną

witam,w piątek szczepilam dziecko w wieku 5 lat (szczepienie przypominające wg kalendarza cen obowiazowych) a w sobote dziecko miało kontakt z dzieckiem z ospa wietrzna,czy jest jakies ryzyko ze będą powikłania i dziecko ciężko zachoruje?

Lek. Paweł Baljon

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Ryzyko wystąpienia powikłań w takim przypadku jest minimalne.