Szczepienie dziecka obowiązkowymi szczepieniami

Jak mądrze zaszczepić dziecko obowiązkowymi szczepieniami? Jaki jest odpowiedni wiek dziecka i jakie odstępy zachować aby nie zaszkodzić dziecku i nie uszkodzić układu nerwowego i uchronić przed autyzmem oraz przed szkodliwością substancji zastempujących rtęć?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Aktualnie obowiązujący kalendarz szczepień zatwierdzony przez Państwowy Zakład Higieny określa bardzo szczegółowo kiedy, w jakich odstępach czasu i jakie szczepienia podawać dzieciom. Harmonogram szczepień został stworzony w oparciu o aktualne dane naukowe i w pełni możemy mu zaufać - zakłada bowiem, że najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Polecam Pani zatem stronę internetową PZH, gdzie znajdzie Pani wszystkie niezbędne informacje dotyczące szczepień.