Szczepienie dziecka szczepionkami nieskojarzonymi

Mam 2 miesięczna córkę. Zastanawiam się nad szczepionkami bo tyle się słyszy o skutkach ubocznych szczepionek skojarzonych. Czy są dostępne osobne szczepionki na każdą chorobę z osobna? Chce uniknąć szczepionek typu 5 w 1. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do pediatry. Oczywiście są dostępne odpowiednie preparaty. Lekarz wszystko dokładnie wytłumaczy i o ewentualnych skutkach także.