Szczepienie dziecka z anemią

witam mam pytanko u mojej corki wykryto anemie a musze zaszczepic bo juz ma dwa msc .czy mozna podczas anemi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najważniejszy jest stan ogólny dziecka. Przed każdym szczepieniem mały pacjent przechodzi kwalifikację do szczepienia przeprowadzaną przez lekarza pediatrę. Po badaniu klinicznym można orzec o ewentualnych przeciwwskazaniach tymczasowych do szczepienia. Sama anemia w wynikach laboratoryjnych nie jest podstawą do zmiany daty szczepienia.