Szczepienie i tabletki przeciwko malarii a ich wpływ na ciążę

Wróciłam z wakacji 2 tyg temu bylismy na Dominikanie przed wyjazdem dostałam szczepienia i tabletki na malarie które mam zażywać jeszcze 2 tyg poniewaz nie dostałam miesiaczki juz 5 dzien zrobiłam sobie test i był pozytywny odrzucialm juz te tabletki na malarie bo boje sie ze mogą zagrażać ciazy .czy moge sie czegoś obawiać czy nic nie grozi mojemu dziecku przypuszczam ze to 2 tydZ ciazy ale te szczepienia które miałam miesiac temu i tabletki nie zagrażają mojej ciazy ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety nie napisała Pani jaka profilaktyka antymalaryczna była stosowana. Nie zostało napisane jakie szczepienia były wykonane. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.