Szczepienie na MMR a ryzyko zarażenia różyczką

Chcialam za 2 dni szczepic dziecko 14miesieczne na MMR.Corka dzisiaj miala kontakt z dzieckiem u ktorego w zlobku panuje rozyczka.Dziecko to na razie nie ma objawow,ale jest prawdopodobne ze moze juz rozyczke "roznosic". Czy moge szczepic corke,czy mam sie wstrzymac?Zalezy mi na szczepieniu bo od wrzesnia idzie do zlobka.Czy szczepienie na MMR jest grozne dla dziecka ktore moze juz na rozyczke chorowac?

Lek. Tomasz Budlewski

Każdorazowo przed szczepieniem kwalifikacji do niego wykonuje lekarz pediatra. Proszę powiedzieć lekarzowi o swoich podejrzeniach. Lekarz po badaniu dziecka określi możliwość szczepienia lub jego tymczasowe zaniechanie.