Szczepienie przeciw grypie po chemioterapii

Mam 70 lat i co roku się szczepiłem.W zeszłym roku tego nie zrobiłem,ponieważ wykryto u mnie MCL CSIIA i poddano chemioterapii / RCHOP/,zakończoną w listopadzie 2012r.W tej chwili wyniki tomografii komp.są dobre a dokucza jedynie polineuropatia czuciowa.Z wyników badania krwi wykazano podwyższony poziom kwasu moczowego.Od pół roku nie pobieram żadnych leków ,a badanie kontrolne wyznaczono na luty 2014 r. Czy w tym stanie szczepienie p-w grypie jest wskazane ?
70 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie tylko można, ale trzeba. Chorzy z tą chorobą należą bowiem do grupy zwiększonego ryzyka ciężkiego przebiegu i powikłań grypy .