Szczepienie przeciw WZW przed zabiegiem usunięcia węzłów chłonnych z powodu czerniaka złośliwego

Tydzień temu u mojego taty wykryto w węzłach chłonnych pachowych lewych komórki czerniaka złośliwego . Aktualnie czeka na scyntygrafię. Zdaję sobie sprawę że nieuchronna jest operacja usunięcia węzłów.Czy dobrym pomysłem będzie kupno szczepionki WZW A B i zaszczepienie taty?Nie mam pojęcia czy nie wpłynie to negatywnie na układ odpornościowy...

Witam serdecznie,

Szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B nie jest obowiązkowe, ale zalecane wszystkim osobom przed zabiegiem chirurgicznym. Podstawowy schemat szczepienia to 0,1,6 miesięcy. Specjaliści zalecają aby zabieg chirurgiczny odbył się najwcześniej 2 tygodnie od podania drugiej dawki. Istnieje też tzw. schemat przyspieszony szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w następującym schemacie 0,7,21 dni oraz czwartej dawki podawanej po 12 miesiącach. Z tymże, schemat przyspieszony szczepienia jest zarejestrowany tylko dla jednej szczepionki, a mianowicie Enerix B.
Reasumując zaleca się przez zabiegiem chirurgicznym zaszczepienie się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.
Dlatego sugeruję aby udał się Pan do lekarza rodzinnego w celu konsultacji i porady dotyczącej szczepienia przeciw WZW A i B przed planowanym zabiegiem.

Pozdrawiam serdecznie.