Szczepienie przeciw żółtaczce a zabieg artroskopii kolana

Dzień dobry. 6 lat temu byłem szczepiony przeciwko żółtaczce. 30 listopada idę na zabieg(artroskopia kolana do chirurgii jednego dnia). Zapisali mnie na zabieg tydzień temu, a okazało się iż nie jestem odporny. Jak zadzwoniłem do szpitala to powiedzieli mi, że nie muszę mieć u nich tego szczepienia. Dlaczego tak jest? Czy jakbym przyjął dawkę przypominającą 8 listopada to byłbym odporny na zabieg?

W takim wypadku w chwili obecnej należałoby wykonać poziom przeciwciał anty-HBs. W zależności od wyniku podejmuje się odpowiednie czynności. Wynik powyżej 100 oznacza pełną odporność, wynik 10-100, aby uzyskać pełną odporność wystarczająca jest jedna dawka szczepionki, wynik poniżej 10 wymagane jest pełne szczepienie (3 dawki). A więc w chwili obecnej radzę wykonać to badanie i dopiero po wyniku badania zadecydować o dalszym sposobie postępowania.