Szczepienie przeciw żółtaczce przed planowaną operacją

Dzień dobry, niedługo czeka mnie operacja. Bardzo proszę o pomoc. Czy przed pójściem do szpitala na operację warto samemu zaszczepić się przeciwko żółtaczce, czy zaszczepią mnie może w szpitalu? A może procedura jest zupełnie inna. Nie orientuję się w temacie, ale nie chciałbym zachorować w szpitalu na żółtaczkę. Jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania na żółtaczkę? Czy jeżeli się zaszczepię to szczepionka mnie ochroni w 100%?  Czy szczepionka na żółtaczkę jest refundowana? Czy muszę za nią sam zapłacić? Jeżeli sam muszę zapłacić to jaka jest cena za szczepionkę przeciwko żółtaczce? Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, szczepionka kosztuje około 48 PLN - nie jest objęta refundacją. Trzeba przed planowanym zabiegiem, aby uzyskać pełną odporność, dwa razy: w dniu szczepienia oraz poz 30 dniach. Kolejna trzecia szczepionka uodparnia Pana na lata (jest to szczepienie przypominające) - po 6 miesiącach. Sa też w przypadkach szczególnie pilnych, tzw. wersje skrócone. Szczepienie wykonuje lakarz POZ bezpłatnie.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

W szpitalu nie zaszczepią, proces szczepienia trwa i warto go za wczasu przejść - proponuję skontaktować się z lekarzem rodzinnym i punktem sdzczepień.