Szczepienie przeciwko grypie w wieku 65 lat

Hallo, Moja mama ma 65 lat, w tamtym roku zaszczepila sie przeciw grypie, troche pozniej w pazdzierniku. Wczesniej byla troche przeziebiona ale do szczepionki bylo juz dobrze. Od listopada zaczela chorowac, byla najpierw nie cale 2 tygodnie w jednym szpitalu.Po powrocie poszla na wizyte do rodzinnego lekarza, powiedziala mamie ze jeszcze nie jest wyleczona.Nastepny szpital , tam wyleczyli pluca.mama powinna sie szczepic? Po ostatniej 3 pobycie w szpitalu zapalenie jelita grubego.

Witam serdecznie
Może będę tu za chwilę ostro skrytykowania ale ja stanowczo odradzam dalsze szczepienia. Organizm Pani mamy widocznie źle znosi osłabienia układu immunologicznego które następuje po szczepieniu. Jest ono niby chwilowe jednak dla niektórych organizmów wystarczające by sobie nie radzić z otaczającymi nas patogenami, przemianami metabolicznymi czy funkcjonalnymi naszego organizmu. Ta chwila braku czujności w naszym ciele czasami może zrobić spustoszenie a nawet trawałe uszkodzenia. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić z dokładnością komórkową jaka część w naszym organizmie jest słabsza, chora, czy też niewydolna bo nie jest to widoczne dopiero taki impuls jak szczepionka może uruchomić lawinę zdarzeń np. chorobę jelit. Wiele ludzi radzi sobie świetnie jednak Pani mama jest przeciwieństwem powszechnych opinii.

Pozdrawiam