Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B

Witam Jestm osobą dorosłą 35 lat. Szczepiłem się szczepionką Twinrix Adult przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Szczepionkę wg zaleceń należy brać w trzech dawkach. Wziąłem pierwszą dawkę. Druga dawka miesiąc później. Trzecia miała być po 6 miesiącach jednak zapomniałem się zaszczepić. Minęło ponad 18 miesięcy od drugiej dawki i mam pytanie. Czy jest sens iść na trzecią szczepionkę czy też należy powtórzyć szczepienia od początku (wszystkie trzy dawki) pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem nadzorującym szczepienie, konieczne może się okazać badanie krwi na obecność przeciwciał, jednak istnieje możliwość, że wystarczy już tylko podanie jednej dawki szczepienia.